Jako ludzie bardzo lubimy kwiaty, a w szczególności uwielbiają je kobiety, niektóre tylko dostawać, ale są też takie które uwielbiają je pielęgnować. O miłości do kwiatów świadczą niezliczone ilości bukietów wręczane nie tylko przy okazji. Poprzez bukiet kwiatów często okazujemy wdzięczność, sympatię czy po prostu poprawiamy humor drugiej osobie. Każdy pretekst jest dobry na wręczenie kwiatów ciętych, doniczkowych, żywych czy sztucznych. A słyszeliście o kwiatach mydlanych?

Dlaczego lubimy rośliny, kwiaty, bukiety z kwiatów?

Jesteśmy tak stworzeni że z natury dążymy do przyjemności i zaspokajania potrzeb swoich i osób najbliższych. Staramy się otaczać rzeczami, które lubimy i wprawiają na w dobry nastrój tak, aby każdy nas zmysł odczuwał jak najbardziej pozytywne doznania. Chociaż czasem jesteśmy zdolni na kompromisy, ale najbardziej cenimy te doskonałe elementy jakimi są kwiaty. Niektóre z nich wymagają troski inne są bezproblemowe, ale to my o nich decydujemy m.in. gdzie je stawiamy i sadzimy. Nie uciekają od nas, nie atakują nas, a czasem stają się naszymi “przyjaciółmi” W połączeniu ilości kolorów i zapachów wydają się być idealne. Kochamy je wszystkie czy to cięte, doniczkowe czy sztuczne, ale mogą też być jeszcze inne np. kwiaty mydlane.

Czym są kwiaty mydlane?

Są to kwiaty , które do złudzenia przypominają żywe róże, goździki, hortensje czy słoneczniki, jak również kwiaty peoni i tulipanów. Są wykonane z mydła, więc ich skład jest podobny do zwykłej kostki mydła, którego używasz na co dzień, a oprócz tego posiadają perfumy nadające niezwykły zapach. Możemy je wykorzystać do przepięknych kompozycji nie tylko bukietów kwiatów, ale także flower boxy, listy, bombonierki wykonywane są z kwiatów mydlanych.

Kwiaty mydlane swoje walory kosmetyczne: zapach, właściwości mydła utrzymują minimum 24 miesiące, a jako dekoracja … służą dokąd cieszą oko właściciela! Są doskonałym prezentem dla kobiet i nie tylko, a do tego możesz kupić je wcześniej.

Jakie są jeszcze zalety kwiatów mydlanych? Jedną z nich jest barwa, szeroka gama kolorów zapewnia dostępność wielu wersji kolorystycznych i odcieni danego koloru. Między innymi czerwone, białe, pomarańczy, filetu, różu, żółtego, niebieskie, granatowe czy nawet czarne.

Jak dbać o kwiaty mydlane?

Kiedy wykorzystujemy kwiaty jako dekoracje powinniśmy o nie zadbać, aby ciągle wyglądały jak najlepiej. Najlepsze jest to że opieka nad kwiatami mydlanymi jest bezproblemowa. Dbanie o kwiaty ogranicza się do przetarcia ich z kurzu zmiotką lub odmuchanie zimnym powietrzem z suszarki. Zalecamy nie wystawiać ich na bezpośrednie działanie słońca, ponieważ stracą swoją barwę, a niskie temperatury ok. -1 stopnia mogą spowodować że staną się kruche i się uszkodzą. Przy dbaniu o ich jak najbardziej zbliżony wygląd do naturalnych nie powinniśmy dotykać ich mokrą szmatką czy dłonią (w końcu są z mydła). Ale doskonale sprawdza się jako dekoracja wilgotniejszych pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Dzięki trochę wilgotniejszemu powietrzu kwiatowe płatki nawilżą się, co spowoduje że będą bardzo miękkie w dotyku oraz ich delikatny zapach mydlany będzie unosił się w powietrzu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji “Jak dbać o kwiaty mydlane?” zawsze możesz się z nami skontaktować.

Do czego można jeszcze wykorzystać kwiaty z mydła? Do kąpiel!

Jak sama nazwa wskazuje płatki róż, czy innych kwiatów mają właściwości mydła, a wiec kiedy już nacieszysz oko nie wyrzucasz ich, ale mogę posłużyć Ci do kąpieli. Z racji tego że jest to kosmetyk może powodować reakcje alergiczne, więc uważaj przy stosowaniu przez dzieci i osoby wrażliwe na różnego rodzaju kosmetyki.
Kiedy masz ochotę wymienić kwiaty np. z powodu zmiany dekoracji wnętrza i obecne już nie pasują to dodaj jeden lub dwa kwiaty do wanny z gorącą wodą. Ładnie się wtedy rozpuszczą barwiąc wodę na kolor kwiatu i tworząc piankę. Kąpiel przygotowana w ten sposób będzie niezwykle przyjemnym doznaniem i chwilą relaksu po ciężkim dniu.

Podobne wpisy